Oferta

Kraty rolowane

Jest to system żaluzji, w którym pancerz jest zwijany wzdłuż prowadnic do skrzynki montażowej w otworze lub nad nim. Dzięki wykonaniu z aluminium, cechują się wysoką wytrzymałością. Sterowanie krat odbywa się elektrycznie lub poprzez użycie korby.

Kraty montowane są w 2 wariantach tj. z wykorzystaniem skrzyni ochronnej, która jest ścięta pod kątem 45 stopni lub na konsolach. Wykorzystanie skrzyni ochronnej pozwala nadać estetyczny wygląd konstrukcji, zaś montaż bez skrzyni jest bardziej celowy, ponieważ kraty rolowane montowane są we wnętrzu pomieszczenia lub umieszczone pod zadaszeniem.

System ten jest idealnym rozwiązaniem, które służy jako zamknięcie dużych powierzchni takich jak witryny sklepowe, lokale handlowe, pomieszczenia biurowe lub przemysłowe. Profile kratowe posiadają dość wysoki współczynnik światła- na poziomie 42%, dzięki czemu nie blokują one całkowicie widoczności dla użytkownika. Istnieje też możliwość wykonania kraty nawet do 7 metrów szerokości(całkowita powierzchnia pancerza nie może przekraczać 21m2).

Dodatkowe warianty dają możliwość zastosowania fotokomórek, awaryjnego otwierania poprzez użycie korby NHK czy listew bezpieczeństwa. Dodatkowo krata wyposażana jest w specjalny hamulec inercyjny, który stanowi zabezpieczenie przez gwałtownym opadnięciem pancerza w przypadku awarii silnika.